Firma Ing. Juraj Vodný pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. Vo svojej hlavnej činnosti sa zameriava na produkciu poľnohospodárskych produktov rastlinnej výroby v regióne Požitavie. Od roku 1992 firma buduje svoju značku Olej z dvora, ktorej hlavným cieľom je výroba vysokokvalitného tekvicového oleja.
 
Pri svojej produkcii vychádzam z troch kľúčových pilierov:

1. Kvalita pre spotrebiteľa

Cieľom mojej firmy je pestovať tekvicové jadrá najvyššej kvality pri zachovaní šetrného prístupu k poľnohospodárskej pôde. Vychádzam z filozofie, že len tekvicový olej lisovaný z vysokokvalitných tekvicových jadier dokáže poskytnúť spotrebiteľovi kvalitu výživových hodnôt, ako sú železo, vápnik, horčík, sodík, draslík, fosfor, zinok, meď, mangán, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, omega 3 a omega 6 nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, B a C.

2. Šetrný prístup k životnému prostrediu

Poľnohospodársku pôdu pokladám za prírodné bohatstvo celého Slovenska, a preto pri svojej výrobe používam čo možno najšetrnejšie poľnohospodárske postupy pre pôdu, a tým aj pre ostatné zložky životného prostredia.

3. Podpora regiónu Požitavie

Produkciou a výrobou tekvicového oleja sa snažím podporiť jednak malé a stredné podnikanie v regióne Požitavie a jednak prezentovať región Požitavie vo vzťahu k ostatným regiónom Slovenska i Európskej únie.